Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akupresura - úvod

5. 3. 2012

 Akupresura

Pomocí Reiki lze stimulovat i akupresurní body. Je to obzvlášť vhodná kombinace při fyzických problémech, kde již jenom samotné předávání energie reiki nestačí na odstranění problému (bolest zad, ztuhlost krční páteře atd.). Technika je velmi jednoduchá - při stimulaci akupresurních bodů (tlaku na body) navíc do těchto bodů přidáváme i reiki energii.


ÚVOD

Bodová masáž odstraňuje bolesti, únavu, vyvolává příjemný pocit a povzbuzuje tělo, aby používalo svých přirozených schopností regenerace. Podporuje oběh krve a lymfy, zvláční svalové tkáně, harmonizuje funkci nervového systému, reguluje činnost žláz vnitřní sekrece, podněcuje normální funkci vnitřních orgánů. Bodová masáž někdy úplně nahrazuje léky a tam, kde jsou nezbytné (o tom rozhoduje lékař) tam bodová masáž silně podporuje jejich účinnost. Nemá škodlivé nebo nepříjemné následky.

Kontraindikace: Bodová masáž se nesmí provádět u žen v těhotenství, u pacientů s vážnou nemocí srdce, jater, ledvin, plic, s rakovinou, neuritidou, infekční nemocí jako je žloutenka apod., při nebezpečí vnitřního krváceni, při čerstvých zlomeninách, zauzlení střev a na jizvách.

 

 

Jak a jak často ošetřovat?

Bodová masáž je míněna jako svépomoc. Na některé body ovšem sami nedosáhnete. Požádejte o pomoc partnera. Vzájemná masáž ve dvou je účinnější. V Indexu najdete číslo a umístění bodu příslušného pro Váš zdravotní stav. Přiložte na pod bříško palce, ukazováku, připadni přes ukazovák položte prostředník. Někdy bude vhodné použit špiček prstů, jindy zase zesílit tlak tím, že dáte palce obou ruk vedle sebe nebo i přes sebe. Přiložte prst na dotyčný bod a s rozvahou tlačte kolmo na bod a pomalu zvyšujte tlak. Náhlé dloubnutí je zbytečně bolestivé a působí rušivě. Zkušený masér vyvolává pocit mezi bolesti a příjemným teplem. Ze začátku bývá bolest silnější, postupně se pod prsty vyvíjí teplo a bolest ustupuje. To je znamení, že masáž byla účinná. Je-li místo velmi bolestivé i na lehký dotek, netlačte do hloubky, ale dělejte lehké odstředivé krouživé pohyby ukazovákem a prostředníkem.

 

Doba tlaku: Pokud není uvedeno jinak tlačte na bod 5 - 7 sekund, uvolníte 3 - 5 sekund tak, že přestanete tlačit, ale Váš prst zůstane na místě. Opakujte asi 3x, nejdéle však 3 minuty na jeden bod. U chronických nemocí dělejte masáž denně. Když příznaky zeslábly - 2x až 3x týdně a posléze 1x týdně. Body uvedené jako systémové můžete ošetřit denně. Může se stát, že přijdete na bolavé místo, které jste nehledali a ani nemůžete určit, jaký bod to je. To nevadí, ošetřujte jej. Včasným ošetřením předejdete vzniku vážnějších nepříjemností a čím dřív, tím lépe.

 
 


Věštírna a poradna u Páji NUMEROLOGIE - Ve vaší objednávce uveďte datum narození,Vaše jméno,příjmení a případně vaší přezdívku,VÝKLAD KARET , SHAMBALLA(léčení i zasvěcení) ,REIKI,LSVJ,SRT

TOPlist

Numerologie Pavel

Propagujte i svojí stránku

Planetcont

Online výklad karet
nechte si vyvěštit z pohodlí domova

inzerce

In-počasí

Optimalizace pro vyhledávače

Databáze Reiki mistrů a českých stránek o Reiki

U Džoudyho

Poradna a věštírna u Páji
REIKI,SHAMBALLA,LSVJ,SRT,Numerologie,Výklad karet,Tarotová numerologie,I-TING
relaxační a duchovní centrum Světlo Atlantidy
Zabýváme se různými obory ezoteriky a duchovního růstu. Pořádáme řízené meditace, očisty karmy, odblokování čaker, výklady karet a numerologické rozbory, pracujeme a zasvěcujeme do energií. Najdete zde channelingy a články k aktuálnímu dění.

Odkazy zdarma - chci se taky přidat!

Astrovíkend

 

Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti

Chcete vydělávat peníze za příjem reklamních emailů od Emailing.cz?
Napište Váš e-mail a odešlete! Obratem Vám zašleme informace a potvrdíme Vaši registraci. </